معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از راه اندازی 550 بازارچه عرضه صنایع دستی در نوروز امسال خبرداد .بهمن نامور مطلق  امروز در گفت و گو با خبرنگاران، همچنین از افزایش 18درصدی صادرات صنایع دستی کشور در سال گذشته نسبت به سال 1393 خبرداد و گفت: در بخش فروش داخلی هم رشد 55 درصدی صادرات صنایع دستی را داشتیم.


وی گفت: افزایش فروش داخلی موجب توقف تعطیلی کارگاه های صنایع دستی شد.
وی با اشاره به اینکه در پایان برنامه ششم توسعه ارزش صادرات این حوزه باید به یک میلیارد دلار برسد ، گفت: برای سال جاری صادرات 300 میلیون دلاری هدف گذاری شده است.
نامور مطلق با اشاره به برگزاری نشست آسیا اقیانوسیه صنایع دستی در اردیبشهت ماه سال جاری در تبریز، بر ضرورت آماده کردن زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری این نشست تاکید کرد.
وی اظهارکرد: حفظ عنوان تبریز در زمینه شهر جهانی فرش دستباف هم نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم همچون موزه و بورس فرش است.
نامور مطلق با اشاره به اینکه ارتباطات بانکی هم از پیش نیازهای حفظ این عنوان است ، گفت: با رفع تحریم ها و تسهیل مبادلات بانکی به نظر می رسد مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد .
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از راه اندازی 550 بازارچه عرضه صنایع دستی در نوروز امسال خبرداد و گفت: 800 کارگاه هم برای بازدید گردشگران علاقمند آماده شده است .
نامور مطلق به عنوان ناظرعالی ستاد سفرهای نوروزی کشور امروز در سفر به تبریز در نشست ستاد سفرهای نوروزی آذربایجان شرقی شرکت کرد.

منبع : پایگاه خبری نسیم تبریز |راه اندازی 550 بازارچه عرضه صنایع دستی
برچسب ها : صنایع ,دستی ,صادرات ,نامور ,مطلق ,نشست ,صنایع دستی ,نامور مطلق ,بازارچه عرضه ,عرضه صنایع ,فروش داخلی ,ستاد سفرهای نوروزی ,نوروز امسال خبرداد ,ساز